fbpx
Skip to content

Atostogos su žemėlapiu

Orientavimosi sporto klubas „Telšiai“ supranta, koks svarbus yra turiningas vaikų laisvalaikis, ypač tada, kai jis yra susijęs su sportiniu ugdymu, tenkinant vaikų poreikį sveikai gyvensenai, fiziniam aktyvumui, jaunatviškam smalsumui.

Šios idėjos vedini, klubas organizavo savaitgalinę vaikų orientavimosi sporto stovyklą, kurios metu vaikai dalyvavo užsiėmimuose,  lavinančiuose jų fizinę ištvermę,  ugdančiuose orientavimosi sporto techniką. Vaikai stovyklos metu patyrė nuotykių, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, ugdė socialinį bendravimą ir bendradarbiavimą. Visos veiklos vyko lauke, gamtoje – tai orientacininkų mėgstamiausios erdvės.

Gruodžio 4 d. vaikai dalyvavo orientavimosi sporto treniruotėje Telšių rajone, po kurios vaišinosi arbata ir užkandžiais. Pasistiprinus vaišėmis, vaikų laukė sporto estafetės su kamuoliu.

Gruodžio 5 d. jaunimas keliavo į Palangą, kurioje laukė kupina nuotykių diena. Pajūryje reikėjo įveikti orientavimosi sporto trasą pušynuose. Po jos, pasistiprinę ir atgavę jėgas, visas būrys orientacininkų patraukė į žygį pro Palangos botanikos sodą pajūriu link Klaipėdos. Įveikta nemažai kilometrų, užkopta ne į vieną kopą, suskaičiuotos visos pušys, pasigrožėta Lietuvos pajūriu šaltuoju metų laiku.

Gruodžio 6 d. niekas tinginiauti jaunimui neleido. Kartu su treneriu ir keliais savanoriais, vaikai išėjo į žygį palei Telšių Germanto ežerą. Vidury žygio, miške prie ežero, vaikams buvo paruošta orientavimosi sporto trasa. Įveikus trasą, žygis buvo tęsiamas toliau. Grįžus iš žygio, vaikų laukė vaišės, pagamintos ant laužo. 

Gruodžio 13 d. visų jaunųjų orientacininkų laukė staigmena – kiekvieną asmeniškai namuose aplankė Kalėdų senelis, kuris linkėjo likti sveikiems, stipriems ir greitiems, niekada nesustoti sportuoti.

Orientavimosi sporto klubas ir būrelio treneris džiaugėsi, kad dalyvavimas šiose užimtumo veiklose vaikams davė akivaizdžią naudą:

  • aiški dienotvarkė ir suplanuotos veiklos skatino vaikus tapti savarankiškais, ugdė bendradarbiauti tarpusavyje;
  • aktyvus ir turiningas laisvalaikis atitraukė vaikus nuo informacinių technologijų pagundos;
  • aplankytas pajūris praplėtė vaikų akiratį, prisidėjo prie socialinio – emocinio ugdymo, pagilino turimas žinias apie savo kraštą;
  • veiklos vyko lauke bet kokiu oru (buvimas lauke mažina stresą, grūdina organizmą);
  • orientavimosi sportas gerina fizinį pasirengimą, lavina greitą reakciją, lavina orientavimąsi vietovėje, ugdo meilę gamtai bei jos saugojimui.